Управління аварійними ситуаціями

Аварійна ситуація - неприємність, яку можна подолати і до якої потрібно бути готовим, особливо у вихідний, або святковий день. Дуже рекомендуємо скласти власну інструкцію поведінки під час аварійної ситуації, поінформувати співвласників про порядок дій.

Аварія - пошкодження інженерних мереж, обладнання або конструктивних елементів споруд, що виникло з техногенних або природних причин, які перешкоджають їх подальшій експлуатації відповідно до технічних умов.

Внутрішньобудинкові системи - мережі, арматура на них, прилади та обладнання, засоби обліку та регулювання споживання житлово-комунальних послуг, які знаходяться в межах будинку, споруди.

Від досвідчених голів-управителів є певні поради:

1. Видайте консьєржам засоби зв'язку. Роздайте номер консьєржа кожному співвласнику відповідного під'їзду.

2. Навчіть консьєржа, охоронця (якщо є), двірника першій допомозі при аварії (наприклад, перекриття стояку).

3. Роздрукуйте для консьєржів телефони аварійних служб та організацій, що надають послуги для будинку.

4. Бажано, щоб у консьєржів був список телефонів усіх співвласників під'їзду, та контакти їх найближчих друзів/родичів.

Коли трапляється аварійна ситуація, мешканець телефонує консьєржу, а той (та) надає першу допомогу, та викликає релевантну аварійну службу. Таким чином, якщо Ви (Голова/управитель ОСББ) ловите рибу на дачі, Вам не потрібно зриватися з місця і летіти вирішувати проблему.

Дуже важливо з членами Правління бути в добрих стосунках, щоб вони також наглядали за порядком і вчасно подавали сигнали та допомагали. Можете навіть побудувати графік відпусток, щоб завжди хтось з членів Правління лишався в будинку.

А ще краще, попереджати аварійні ситуації: регулярно проводити обхід та огляд всіх інженерних об'єктів будинку, проводити превентивні заходи в місцях, що мають ризик бути аварійними.

Побудувавши ланцюжок дій в аварійній ситуації, в якій в першу чергу телефонують не Вам, життя стане кращим!

Підготовлено колективом ГО "Гарні справи".

Comments