15 способів як посилити єдність мешканів ОСББ

За даними Дослідницького фонду об’єднань спільнот, середній житель громадського об'єднання на волонтерських засадах двічі на рік бере участь у заходах спільноти. Майже 60 відсотків респондентів каже, що вони беруть участь в кожному з наступних подій проведених громадою: вечірки, різні свята, програми,конкурси, змагання, святкового прикрашання околиць.

Проте, 40 відсотків жителів громади об’єднання співвласників також визнали, що вони або ніколи або тільки раз на рік добровільно беруть участь у таких заходах.

Як управителі і правління об’єднань може повпливати на залучення більшої кількості членів об’єднання у спільних заходах в межах спільноти? Слід розглядати всіх жителів спільноти як прямо зацікавлених сторін, розробляти програму і проводити заходи для підвищення гармонії і духу  спільноти, а також залучати до розробки таких програм самих жителів.

Формування духу спільноти більше, ніж інформування жителів про дії і поліпшення. Тут враховується їх думка і розробляється програма заходів, якою мешканці будуть насолоджуватися, що буде стимулювати подальшу участь спільноти.

Дух спільноти означає гордість за співтовариство, свою спільноту. Об’єднання співвласників сьогодні, це незнайомі сусіди вчора. Помешкання в спільноті з гармонією та духом єдності, так само як і в безпечних престижних кварталах, мають більш високі значення продажів. Дух і гармонія спільноти - це емоційний капітал, що виділяє спільноту серед інших та підвищує коефіцієнт продажів помешкань.


З метою розвитку духу та гармонії спільноти в вашому співтоваристві, спробуйте один з цих видів діяльності:

 1. Створити програму допомоги сусідам. Сібрук Айленд (нерухомість Асоціації власників в Джонс-Айленд, Південна Кароліна), встановили “Зв’язок добрих сусідів”. Жителі добровільно надають сусідам усі види допомоги та щомісячно координатор призначає добровольців та приймає запити.

 2. Колонія Форда в Асоціації домовласників, Вільямсбург, штат Вірджинія, запроваджено програму “Дбайливого сусідства”. Ці добровольці надають карти і особисті дзвінки, транспортування для медичних призначень, підвозять до аеропорту, годують сім’ї з хворими членами родини або смертю в родині, допомагають фінансово (часом безповоротно) для придбання медичного обладнання, такі як тростини, милиці, інше. дають в тимчасове користування різні предмети (як дитячі ліжечка і високі стільці), різноробоча дрібна допомога. Такі дії сусідів дуже допомагають тим, хто зіштовхнувся з труднощами в житті. Роботу волонтерів координує обраний директор програми.

 3. Проведення марафону з плавання в межах мікрорайону. Асоціація Грінбір спільноти в Гринбелт, штат Меріленд, провели марафон з плавання співтовариства. Жителі для участі в запливі, вносили плату. Зібрані кошти були направлені в Американське товариство боротьби з раком.

 4. Друк логотипу спільноти на футболках. Управління сільського кооперативу в Aнн Арбор, Мічиган, надрукували футболки спільноти і продали їх за 10 $ кожен. Зі словами на спині "Я живу на 64 акрах" і на грудях логотип спільноти. Це не тільки об’єднує дух спільноти, але він також створює додатковий дохід для об’єднання та служить як інструмент маркетингу.

 5. Розподіл непотрібного одягу. Рада Атріумі в Арлінгтоні, штат Вірджинія, розробила програму для підтримки роботи благодійної організації, єдності охорони здоров'я. Організація поставила баки (коробки) в оздоровчому клубі готелю Atrium. Жителі поміщають туди товари, як нові так і використовувані раніше. Далі ці речі розподіляють між нужденними.

 6. Збірка і установка лавок уздовж пішохідних маршрутів і ставків. Знайти майстрів в вашому співтоваристві і їх побудувати лавки з матеріалами наданих об'єднанням. Це економить гроші, і це великий крок до єднання. проекту як для добровольців і здійснення жителів. Орендуйте свердло для легкої установки.

 7. Відкрийте для себе у вашій громаді шляхи для підтримки місцевих благодійних організацій і шкіл. Міра успіху і достатку може бути на рівні зростання духу єдності та гармонії спільноти. Розділяючи свій час, таланти і фінансові ресурси, фізичні особи, малі компанії є істинним відображенням духу спільноти. Прикладами таких зусиль є колонії Форда включає в себе: збір харчових продуктів на громадський центр кожен День Подяки (Національне свято) для місцевого банку їжі і Армії порятунку; Проведення у спільноті двічі на рік ходи/пробіжки для гостинності та залучення спонсорів для таких заходів для подальшої благодійної допомоги; проведення спортивних турнірів із залученням спонсорів та внесків учасників, щоб підтримати місцеві школи і благодійні установи; сприяючи прямій фінансовій підтримці державних шкіл, культурних центрів, гуманітарних медичних центрів, а також моніторинг навколишнього середовища. Крім того, діяльність Клубу Форда робить пінетки, головні убори, і ковдри для лікарні та будинків престарілих. Клуб підтримує і співпрацює з місцевими навчальними закладами, театрами, спортивними клубами, ресторанами де проводяться обіди для благодійних установ. З огляду на активність спільноти, про неї часто згадується в місцевих газетних статтях.

 8. Визнання дитячих досягнень. Використовуйте свій інформаційний ресурс, щоб відзначити гідні досягнення в навчанні і легкої атлетики для підлітків у вашому співтоваристві. Координація з середніми школами та батьками вашого району, щоб отримати список учнів/студентів з великими досягненнями, спортсменів і інших спеціальних нагород. Клуб Форда публікує ці знаменних події два рази в рік.

 9. Інформаційний ресурс спільноти. Обов’язково створіть такий ресурс. Це може бути бюлетень, газета, веб-сайт, місцеве радіо та інше. Тут публікуйте оголошення про заходи, новини про зміни та події, що прямо або опосередковано мають значення для спільноти. А найголовніше, в своєму ресурсі можна публікувати досягнення членів спільноти, якими вся спільнота буде пишатися.

 10. Семінари з безпеки. Чи знаєте ви, що більше 80 відсотків дитячих сидінь неправильно встановлені в транспортних засобах? Координація семінарів з аварійних ситуацій, щоб навчити батьків, бабусь і дідусів з питань безпеки велосипеда, першої медичної допомоги, аварійні служби, їх виклик і перші дії; співпраця з охоронними організаціями, створення власного сусідського дозору.

 11. Зміцнення здоров'я і благополуччя. Організуйте день для перевірки кров'яного тиску, скринінг холестеролу, цукру в крові. Забезпечте лимонад і печиво в якості закуски. Це також відмінний час, щоб пройти обстеження резидента або просто зустрітися з жителями і оцінити їх потреби. Крім того можна провести семінар про здорове харчування та спосіб життя.

 12. Проведення дослідженнь. Декілька разів на рік координатори спільноти мають проводити дослідження настроїв мешканців спільноти по різним питанням. Тут застосовуються всі сучасні методи для полегшення процесу (електронна пошта, електронні анкети) включаючи і особисті зустрічі - анкетування.

 13. Організація вечірок. Це чудовий спосіб познайомитися з сусідами, в тому числі з новими. Домовитися про координаторів, запланувати меню вечірки, напої, музику, продумати розваги, розподілити відповідальність між мешканцями, обрати місце на території спільноти.

 14. Озеленення території. Одним з єднаючих заходів для спільноти також є висадка дерев, кущів та квітів. Деякі спільноти вибирають один-два види рослин і ними висаджують територію, таким чином, щоб свою спільноту асоціювати з ними.

 15. Фотографуйтеся!! Фотографуйте і обов’язково публікуйте фотографії з усіх заходів.
Все це гарно звучить в теорії, а тепер на практиці, яким же чином залучити мешканців спільноти? Ось декілька порад.

Підготовлено ГО “Гарні справи”

Джерело: http://www.cairf.org/

Comments