Про конкурс: критерії та умови

Конкурс проводиться в рамках освітнього проекту “Розумне управління спільнотами”, ініційованого Громадською організацією “Гарні справи”. Учасники 2016 року та переможці 2016 року.

Як відбувались урочистості оголошення результатів конкурсу у 2016 році: Урочистий захід 16.12.2016


Мета конкурсу:

 1. Демонстрація найкращих практик впровадження принципів розумного управління. Як приклад для тих, хто такого ще не зробив.

 2. Підвищення мотивації до впровадження нових знань. Змагання, як гра - найкращий мотиватор до активності.

 3. Популяризація прийняття колективних рішень як найбільш ефективних та раціональних.

 4. Створення міжнародної мережі найрозумніших спільнот і будівель.


Цільова аудиторія:

ОСББ, ініціативні групи, обслуговуючі компанії, будівлі бюджетної сфери (адміністративні будівлі, заклади освіти, заклади охорони здоров'я, ін.), готелі, офісні будівлі, спільноти заміських приватних будинків, сільські громади, департаменти місцевих органів влади.

В 2017 році, участь в конкурсі можуть брати тільки ОСББ/ЖБК. В наступних роках конкурс пошириться на всі цільові аудиторії.


Партнери:

 1. Міста України

 2. Центральні органи виконавчої влади

 3. Об'єднання співвласників багатоквартирних будинків України та інших держав

 4. Громадські організації України та інших держав

 5. Представники бізнесу

Місце проведення: Київ, Україна

Строки:

Подача заявок: 01 липня - 30 вересня 2017 року

Робота оцінюючої комісії: 01 жовтня - 01 листопада 2017

Дата проведення конкурсу 17 листопада 2017 року


Критерії номінацій:

 1. Єдність та гармонія

 2. Організованість

 3. Раціональність

 4. Екологічність

 5. Енергоефективність

 6. Культура та порядок

 7. Безпека

 8. Розумні автовласники

 9. Кооперація

 10. Інноваційність

 11. Відновлювальні джерела енергії

 12. Комунікативність

 13. Креативність

 14. Охайність

 15. Відкритість та прозорість

 16. Залученість

 17. Технічний стан будівлі

Тлумачення та опис кожного критерію:

 1. Єдність та гармонія. Такий вид номінації передбачає, що спільнота проводить регулярні заходи в середині свого об’єднання: спортивні змагання, дні здоров’я, культурні заходи, а  також координує допомогу нужденним в середині своєї спільноти. Окрім заходів у спільноти має бути розвинений дух єдності та взаємопомочі.

 2. Організованість. Номінація передбачає розроблену всередині спільноти будівлі інструкцію відповідальності кожної задіяної особи в управлінні, її функції та поведінка в аварійних ситуаціях. Розроблений графік роботи кожного підрозділу управління, чітке дотримання графіку та посадових інструкцій. Тактичне та стратегічне планування управлінської діяльності спільноти та будівлі.

 3. Раціональність. Максимально ефективне використання ресурсів спільноти та будівлі: вода, прибудинкова територія, дах, місця спільного загального користування. Економічне використання води, використання можливості здавати в оренду для користування невеликі площі, виділення площі для платних рекламних об’яв. Раціональний тариф.

 4. Екологічність. Запроваджена система сортування сміття.

 5. Енергоефективність. Обізнаність голови та мешканців будинку про ефективне використання енергетичних ресурсів (електрики, газу, тепла), впроваджені заходи по енергоефективності.

 6. Культура та порядок. Культура вигулу домашніх улюбленців. Інфраструктура відпочинку дітей та дорослих. Чистота.

 7. Безпека. Впроваджені заходи з безпеки мешканців спільноти.

 8. Розумні автовласники. Запроваджені рішення комфортного паркування для спільноти та будівлі.

 9. Кооперація. Співпраця з іншими будівлями та спільнотами. Організація спільних заходів. Спільний найом підрядників для отримання колективної знижки. Кооперція з місцевими органами влади, участь в робочих групах по розробці планів міста, представлення інтересів будівлі та спільноти на засіданнях управлінь та місцевих рад.

 10. Інноваційність. Вправадження інноваційних рішень в управлінні та діяльності будівлі/спільноти.

 11. Відновлювальні джерела енергії. Впровадження технологій що передбачають використання відновлювальних та альтернативних джерел енергії.

 12. Комунікативність. Наскільки члени спільноти швидко та вчасно отримують інформацію про події, заходи, результати, досягнення на лише самої будівлі, спільноти, але і її членів. Чи випускається інформаційний бюлетень, чи є веб сайт, сторінка в соціальних мережах, смс сповіщення, елктронна пошта та ін.

 13. Креативність. Зовнішній та внутрішній вигляд спільноти, будівлі.

 14. Охайність клумб, стін, парковки, дитячого майданчику, лавочок, місць спільного користування (ліфти, підвали, дах, спільні балкони)

 15. Відкритість та прозорість. Використання електронних систем закупівель та організація тендерного відбору підрядників на виконання робіт.

 16. Залученість. Оцінюється на скільки спільнота обізнана в діяльності керівних органів, наскільки активно бере участь в прийнятті рішень, яка відвідуваність загальних зборів. Частка боржників.

 17. Технічний стан спільноти / будівлі. Частота аварійних ситуацій, поломок.

Перелік критеріїв є базовим. Зміни до списку, що внесені після оголошення початку подачі заявок для участі в Конкурсі несуть рекомендаційний характер і рейтинг отриманий за нові критерії не впливає на базові показники, оцінється окремо.


Оцінювання та номінування:

 1. Оцінювання відбувається двома способами: рейтингове з допомогою членів оцінюючої комісії, а також Фейсбук голосування.

 2. Кожен критерій оцінюється Комісією за 100 бальною шкалою рейтингів. 100 - найбільший рейтинг, 5 - найменший рейтинг. Рейтинг вираховується кроком у 5 пунктів (наприклад, 5, 30, 55, а не 23, 74, 19)

 3. Фейсбук голосування відбувається за конкурсанта загалом, а не по критеріям. Голоси рахуються таким чином: один голос прирівнюється до 5 балів.

 4. Учасник, який набрав найбільше рейтингів в сумі по всім критеріям та Фейсбук голосів отримує номінацію - найрозумніша спільнота/будівля.


Нагородження

 1. Нагородження відбувається урочисто відкрито після оприлюднення офіційних результатів головою оцінюючої комісії.

 2. Церемонія передбачає ряд виступів:

  1. представників органів влади

  2. спонсорів

  3. безпосередньо переможців

  4. результатів напрацювань в сфері Розумного управління спільнотами та будівлями партнерів


Інші деталі заходу знаходяться в розробці.