Про нас‎ > ‎

Про розумне управління спільнотами

    Освітній та мотиваційний проект "Розумне управління спільнотами" 2015-2028 рр., мета якого, підвищення обізнаності Голів ОСББ/ЖБК в питаннях еко-збалансованого управління спільнотами (ОСББ/ЖБК),  а саме безпечного для довкілля управління відходами, енергоефективності, діалогу з владою та кооперації в межах самої спільноти. 

Як відомо зі світової практики розвинутих країн, сталий національний розвиток формується зі сталого розвитку громади. Під терміном “сталий розвиток” Комі́сія Бру́ндтланд - (Міжнародна Комісія з навколишнього середовища і розвитку) - тлумачить як "розвиток, який задовольняє потреби нинішнього покоління без шкоди для можливості майбутніх поколінь задовольняти свої власні потреби".

А громада - це ми з вами, організовані та об‘єднані заради відстоювання власних інтересів та прагнень. Ознаки громади: наявний лідер (керівник) та чітка структура та механізм прийняття колективних рішень, можливість кожного члена громади впливати на діяльність громади загалом.

Громада держави формується з громади областей, громада областей - з районів, громада районів з міст, сел та селищ, громада міст, сел та селищ формується з громади мікро-району або вулиці, а громада вулиці формується з громади будинку, об’єднання будинків.  

Усвідомлюючи важливість сталого, а саме енергоефективного, екологічного, економічного та гармонійного розвитку територіальних громад, в Україні започатковано освітній проект під назвою “Розумне управління спільнотами і будівлями”. Освітній проект ініційовано Громадською організацією “Гарні справи”, та має на меті зібрати максимум порад, висновків експертів, позитивного досвіду Українських та іноземних спільнот. Також ми висвітлюємо інформацію про діючі та заплановані програми сприяння на місцевому, державному та міжнародному ріні. Ознайомитися вже з підібраними матеріалами можна на сайті www.osbbua.com. Волонтери продовжують збирати матеріали і ними ділитися, до чого і Вас закликаємо, адже українці надзвичайно талановиті та інтелігентні люди. Стільки ідей та думок можна назбирати, просто поспілкувавшись. Надсилайте Ваше бачення сталого розвитку, безцінний досвід та знання на адресу: harni.spravy@gmail.com .  

Розумне управління спільнотами і будівлями базуєтьсяна принципах: Екологічність (діяльність не повинна забруднювати навколишнє середовище, як наприклад сміттєві полігони та несортований вивіз сміття з житлових будинків).

  1. Раціональність (ефективне використання ресурсів: електричної і теплової енергії, води, людських ресурсів та ін.).

  2. Економічність (економічне ведення господарства передбачає отримання найякісніших послуг за конкурентними цінами, використовувати кожну можливість заощаджувати і накопичувати, підвищувати фінансову грамотність).

  3. Інноваційність (застосування економічно вигідних та раціональних нових технологій).

  4. Гармонійність та єдність (налагоджений діалог з членами спільноти, організація благодійних заходів для допомоги нужденним).

  5. Кваліфікованість (вміти управляти: планувати, організувати, змотивувати та контролювати; налагодити власний графік, підвищувати рівень знань постійно).

  6. Політична незалежність (підвищувати політичну грамотність, брати участь в обговореннях місцевих органів влади, запрошувати різних політиків для виступів перед членами спільноти).

  7. Відкритість (публічно звітувати про фінансові  показники діяльності, проведення відкритих тендерів для укладання контрактів).

    Проект передбачає основні заходи:
1. Просвітній сайт (на початок 2017 року кількість унікальних читачів сайту склала 4500 осіб).
2. Тренінги, круглі столи, брейнстормінги.
3. Аналітика пролемних питань, комунікація з органами влади.
4. Організація освітньої поїздки в сусідню Європейську державу Голів ОСББ/ЖБК для вивчення закордонного досвіду.
5. Щорічний всеукраїнський конкурс: "Найрозумніші спільноти України"
Ми поширюємо результати проекту в соціальній мережі Фейсбук: 

Comments