Вимоги ЄС до управління відходами


Статтю підготовлено в рамках проекту Реалізація політики управління відходами в країнах Східного партнерства згідно Угоди про асоціацію між Україною та Європейським СоюзомПроект реалізується в рамках регрантингу Форуму громадянського суспільства Східного партнерства за підтримки Європейського союзу, Міністерства закордонних справ Республіки Чехія і Національного фонду за демократію консорціумом з організацій країн Східного Європейського партнерства: Національний екологічний центр (Молдова), Міжнародний центр бізнесу та економічного розвитку (Грузія), Громадська організація “Гарні справи” (Україна).

Вимоги до управління відходами в межах Угоди про Асоціацію з ЄС

Найкраще почати зі структури та повної назви угоди: Угода про Асоціацію 
між Україною, з однієї сторони, та Європейським Союзом, Європейським співтовариством з атомної енергії і їхніми державами-членами, з іншої сторони. ратифіковано із заявою Законом
 № 1678-VII від 16.09.2014:

      ПРЕАМБУЛА

      РОЗДІЛ І ЗАГАЛЬНІ ПРИНЦИПИ

      РОЗДІЛ II ПОЛІТИЧНИЙ ДІАЛОГ ТА РЕФОРМИ, ПОЛІТИЧНА АСОЦІАЦІЯ, СПІВРОБІТНИЦТВО ТА КОНВЕРГЕНЦІЯ У СФЕРІ ЗОВНІШНЬОЇ ТА БЕЗПЕКОВОЇ ПОЛІТИКИ

      РОЗДІЛ III ЮСТИЦІЯ, СВОБОДА ТА БЕЗПЕКА

      РОЗДІЛ IV ТОРГІВЛЯ І ПИТАННЯ, ПОВ’ЯЗАНІ З ТОРГІВЛЕЮ

      РОЗДІЛ V ЕКОНОМІЧНЕ ТА ГАЛУЗЕВЕ СПІВРОБІТНИЦТВО

      РОЗДІЛ VI: ФІНАНСОВЕ СПІВРОБІТНИЦТВО ТА ПОЛОЖЕННЯ ЩОДО БОРОТЬБИ ІЗ ШАХРАЙСТВОМ*

      РОЗДІЛ VII «ІНСТИТУЦІЙНІ, ЗАГАЛЬНІ ТА ПРИКІНЦЕВІ ПОЛОЖЕННЯ»

      СПИСОК ДОДАТКІВ

ДОДАТОК ХХХ до РОЗДІЛУ V «ЕКОНОМІЧНЕ І ГАЛУЗЕВЕ СПІВРОБІТНИЦТВО» , ДО ГЛАВИ 6 «НАВКОЛИШНЄ ПРИРОДНЕ СЕРЕДОВИЩЕ» УПРАВЛІННЯ ВІДХОДАМИ: Директиви до імплементації:

1. Директива 2008/98/ЄС про відходи;

2. Директива 1999/31/ЄС про захоронення відходів;

3. Директива 2006/21/ЄС про управління відходами видобувної промисловості.

Оскільки цільова аудиторія статті ОСББ та ЖБК, ми зосередимося на Директиві, яка найбільше актуальна для домогосподарств.

Директива 2008/98/ЄС про відходи:

      прийняття національного законодавства та визначення уповноваженого органу (органів); Термін: протягом 3 років з дати набрання чинності цією Угодою.

      підготовка планів щодо управління відходами згідно із п’ятиетапною ієрархією відходів та програм щодо попередження утворення відходів (Глава V Директиви No 2008/98/ЄС); Термін: протягом 3 років з дати набрання чинності цією Угодою.

      встановлення механізму повного покриття витрат згідно з принципом «забруднювач платить» та принципом розширеної відповідальності виробника (ст.14); Термін: протягом 5 років з дати набрання чинності цією Угодою.

      запровадження реєстру установ і підприємств, які здійснюють збір та транспортування відходів (Глава IV Директиви 2008/98/ ЄС); Термін: протягом 5 років з дати набрання чинності цією Угодою.

      Введення дозвільної системи.

Основна вимога до країн членів, та країн, які підписали Угоду про Асоціацію:

до 2020 року - підготовка до повторного використання та переробки відходів, хоча б таких як папір, метал, пластик та скло, з домогосподарств та, за можливості, з інших джерел, якщо їх потоки відходів подібні до відходів з домогосподарств, має бути збільшена щонайменше до 50 % за вагою.

 Цей документ був підготовлений за фінансової підтримки Європейського Союзу. Зміст цього документ є винятковою відповідальністю ГО "Гарні справи"  і ні в якому разі не може розглядатися як таким, що відображає позицію Європейського Союзу.

Comments