Сортувати всім!

Стаття про можливості сортування відходів у містах України.

Вподобайте нас у Файсбук та будьте вкурсі нових цікавинок: https://www.facebook.com/osbb.magazine/ .

Середньорічне утворення побутових відходів, наприклад, Києва становить близько 5 млн. куб. м, або біля 1,0 млн. тонн.

Морфологічний склад побутових відходів становить у відсотках: картон і папір - 30 %; харчові - 20 %; дерево - 3 %; чорний метал - 2 %; кольоровий метал - 1 %; текстиль - 7 %; скло - 8 %; гума - 3 %; каміння - 2 %; полімерні матеріали - 10 %; кістки - 1 %; небезпечні відходи - 1 %; інші - 12 %.

Для інформації, всього 100 кг паперу допоможуть зберегти одне дерево. З однієї тонни макулатури вийде близько 750 кг картону і паперу.

Декілька слів про ціни прийому вторинної сировини в м. Київ:


Вид сировини

Вартість (грн/кг)

Макулатура

2.00-2.50

ПЕТ пляшки

2.00-4.50

Жестяні банки

8.00

Поліетилен (плотні пакети)

7.00

Пластмаса

3.50

Карта пунктів прийому:  http://www.epochtimes.com.ua/maps/recycle/kyiv.php

Рекомендуємо для аналізу та планування використовувати таблицю видів та кількості відходів, які ви можете зібрати на одному об’єкті (ОСББ/ЖБК, школа, адмін.будівля). Нижче наведений план-графік сортування відходів у середньоосвітній школі Великобританії, яка прагне отримати статус екологічної школи. Верхня шапка показує різні аудиторії, ліва бокова панель - види відходів.

Характерною відмінністю побутових відходів є те, що вони є змішаними, тобто сумішшю компонентів. Причому змішуються компоненти побутових відходів, починаючи із стадії їх утворення вже у сміттєзбірному відрі або сміттєзбірному контейнері, далі - в сміттєвозі і потім - в місцях захоронення (на полігоні чи звалищі). Непередбачуваність складу суміші компонентів побутових відходів обумовлює некерованість фізичних та біохімічних процесів, які відбуваються в тілі полігону чи звалища з утворенням шкідливих хімічних сполук, що забруднюють атмосферне повітря та ґрунтові води.

Попереднє сортування відходів в місті відсутнє.

Перелік компаній, що приймають, переробляють вторсировину в Україні надамо в наступній статті.

На території міста не запроваджено на промисловому рівні компостування органічних фракцій побутових відходів. Хоча в розвинутих країнах ця практика поширена, і фермери вдало використовують такий компост.

Тож, робіть всі висновки! Прагнете до економічного та екологічного розвитку - починайте сортувати самі, закликайте сусідів. Почніть зі свого поверху, розширте ініціативу на один під'їзд, потім на весь будинок, а поті на всю вулицю і мікро-район! Станьте прикладом для інших, і не чекайте, коли хтось це зробить за вас!

Для довідки:

Методи знешкодження й перероблення побутових за кінцевою метою поділяються на ліквідаційні (вирішують в основному санітарно-гігієнічні завдання) та утилізаційні (вирішують завдання економіки - використання вторинних ресурсів). За технологічним принципом методи поділяються на біологічні, термічні, хімічні, механічні, змішані.

Найбільшого поширення набули такі методи:

• складування на полігонах (ліквідаційний біомеханічний), в т. ч. після механічного сортування;

• комплексний (роздільне збирання, досортування на механічних комплексах та використання відібраних вторинних ресурсів);

• спалювання (ліквідаційний термічний);

• компостування (утилізаційний біологічний).


Нагадаємо, стаття вийшла в рамках проекту: “Реалізація політики управління відходами в країнах Східного партнерства відповідно до Угоди про асоціацію (Молдова, Грузія та Україна)”, що реалізується за підтримки Європейського союзу, Національного фонду за демократію, Міністерством закордонних справ Республіки Чехія  консорціумом з організацій країн Східного Європейського партнерства: Молдови, України та Грузії: http://www.osbbua.com/projects/proekt-realizacia-politiki-upravlinna-vidhodami-v-kraienah-shidnogo-partnerstva-zgidno-ugodi-pro-asociaciu-moldova-gruzia-ta-ukraiena


Comments