Куди йде сміття в Нью Йорку?


Статтю підготовлено в рамках проекту Реалізація політики управління відходами в країнах Східного партнерства згідно Угоди про асоціацію між Україною та Європейським СоюзомПроект реалізується в рамках регрантингу Форуму громадянського суспільства Східного партнерстваза підтримки Європейського союзу, Міністерства закордонних справ Республіки Чехія і Національного фонду за демократію консорціумом з організацій країн Східного Європейського партнерства: Національний екологічний центр (Молдова), Міжнародний центр бізнесу та економічного розвитку (Грузія), Громадська організація “Гарні справи” (Україна).

Населення нашої планети зростає, як і купи сміття, що людство виробляє. Але де ж все це має подітися? Виявляється, що в Нью-Йорку, сміття не проблема, а скоріше додаткова можливість.

Населення Нью-Йорка становить майже 8,5 млн чоловік. І кожен день, кожен житель буквально залишає за собою купу для сміття. В 2013 році запущено новий завод з переробки сміття в Брукліні, який включає новітні технології в області переробки. Детальніше про завод за посиланням: http://www.simsmunicipal.com/NYC/Sunset-Park-MRF 

При такій величезній кількості населення в місті, неможливо обійтися без добре налагодженої інфраструктури з управління відходами. 7200 працівників щодня задіяні в роботі з управління відходами, використовується 2000 машин, які збирають сміття. Щодня збирають 10 тис.тон міського змішаного сміття, 1500 тон матеріалу для переробки і повторного використання.

Дотримання санітарних вимог дозволяє місту процвітати. Певна річ виникають конфлікти інтересів, коли збиральна машина блокує дорогу, або інше.

Місто Нью Йорк в 19 ст. було надзвичайно брудне. Карл Джордж Варенг у 1895 зробив великі зміни. Він активізував армію прибиральників і одягнув їх в білу форму. Такий підхід мав великий психологічний вплив на дотримання чистоти.

Лише в 1934 заборонено викидати сміття в океан. З того часу почали використовувати полігони. Місто Нью Йорк арендує площу під полігони і в сусідніх штатах. 85% сміття вивозилося на полігони. Це коштує 300 млн Доларів США у рік.

Провівши детальний аналіз про склад сміття, виявилося, що насправді третина  - це органіка: їжа та сміття від дерев та кущів. Вивіз органіки на полігони 35% від усіх відходів коштує 85 млн Доларів США у рік. Тож було вирішено використати органіку на виробництво компосту.

Звичайній сімї потрібен  був 1 місяць привчитися до нової звички розділяти сміття на органіку та неорганіку.

Фермери через використання компосту повертають міським жителям їх сміття у вигляді свіжих овочей та фруктів.

Цей документ був підготовлений за фінансової підтримки Європейського Союзу. Зміст цього документ є винятковою відповідальністю ГО "Гарні справи"  і ні в якому разі не може розглядатися як таким, що відображає позицію Європейського Союзу.

Comments