Досвід Швеції


Статтю підготовлено в рамках проекту Реалізація політики управління відходами в країнах Східного партнерства згідно Угоди про асоціацію між Україною та Європейським СоюзомПроект реалізується в рамках регрантингу Форуму громадянського суспільства Східного партнерства за підтримки Європейського союзу, Міністерства закордонних справ Республіки Чехія і Національного фонду за демократію консорціумом з організацій країн Східного Європейського партнерства: Національний екологічний центр (Молдова), Міжнародний центр бізнесу та економічного розвитку (Грузія), Громадська організація “Гарні справи” (Україна).

Всі виробляють сміття, Швеція не є виключенням.

В рік Швеція виробляє 4.4 мільйони тон відходів, і менше 1 % іде на полігон, інша частина 50/50 на переробку та виробництво енергії.

Швеція в 2014 році була світовим лідером по виробництву енергії зі сміття.

У Гельсінборгу, на півдні Швеції біля 40% домогосподарств отримують централізоване опалення з відходів.

Сміття для цих цілей надходить від домогосподарств та підприємств. 3 тони сміття виробляють стільки енергії, як з 1 тони нафти, тож це багато енергії.

Це привело до цікавого бізнесу - імпортування сміття.

Швеція купує сміття з Англії, Італії. В Англії часто піднімають вартість користування полігонами, тож це мотивує вивозити сміття до Швеції на переробку.

Який вплив на екологію здійснює переробка відходів в енергію? В порівнянні з полігонами – мінімальний.

Але найперше, що варто змінити – виробляти менше сміття.

Цей документ був підготовлений за фінансової підтримки Європейського Союзу. Зміст цього документ є винятковою відповідальністю ГО "Гарні справи"  і ні в якому разі не може розглядатися як таким, що відображає позицію Європейського Союзу.

Comments