Досвід‎ > ‎

Відмінний ОСББ у м. Бровари, Київської області

ОСББ в місті Бровари, Київської області, (146 квартир, один під’їзд), будинок зданий в експлуатацію 2008 року, ОСББ створено з 2011, але взято на самоуправління з 2014 року. Тип будинку - монолітно-каркасний, утеплений пінопластом по всій площі.

Програми підтримки, що діють у місті Бровари: капітальний ремонт будинків, відшкодування частини кредиту на енергоефективні заходи, встановлення лічильників тепла ОСББ.

Співпраця з іншими ОСББ: створено в Броварах - ГО "Ресурсний центр ОСББ м.Бровари" та ГО "Рада голів ОСББ". Постійно обмінюємось досвідом.

До управляючих компаній, як підрядників ОСББ - ставлення позитивне, якщо послуги надають якісно.

Тариф ОСББ включає обслуговуваннябудинку і прибудинкової території, 2 грн/м2, але плануємо включити консьєржів у тариф, оскільки їм зараз оплачуємо окремо.

В будинку на даху є автономна котельня на газу, яка є у власності ОСББ, але обслуговується КП "Броваритепловодоенергія". З часом плануємо забрати її на власне обслуговування.

Частка боржників складає 1% від усіх співвласників.

Резервний фонд для капітальних ремонтів і операційний фонд знаходяться на одному рахунку, оскільки гривня нестабільна, намагаємося витрачати одразу всі накопичення.

Які зміни впроваджені: Повністю замінено освітлення всередині будинку на ЛЕД, встановлено датчики руху та акустичні датчики, тож в місяць будинок споживає всього 90 кВт електроенергії. Зараз плануємо заміну вуличного освітлення. Встановили 5 камер спостереження, одразу перестали красти велосипеди, навіть допомогли спіймати “серійного” крадія.

Менеджмент: чіткого режиму, годин прийому не має, постійно на території будинку не знаходжусь, все в телефонному режимі.

Штат ОСББ: Голова ОСББ, бухгалтер, двірник, прибиральник, сантехнік, електрик за викликом, 4 консьєржі.

Нещодавно, завдяки камерам спостереження в будинку, було спіймано крадія велосипедів, за спиною у якого понад 30 крадіжок велосипедів.

Побажання до співвласників: будьте більш активними та залучайтеся до життя будинку. Ми сусіди, нам жити в одному будинку не один рік поспіль, тож давайте поважати один одного і співпрацювати.

 Голова ОСББ - Андрій Саук, депутат Броварської міської ради, банківський працівник.

Comments