Зелений дах

Створіть новий зелений дах і дихайте вільно!

Які кроки потрібно зробити для озеленення даху в Україні читайте в статті «Креативний дах»

 Якщо Ви проживаєте в Мюнхені (Німеччина) то Ви можете подати заявку на муніципальну підтримку озеленення Вашого даху.

Субсидія складає до 15 євро за квадратний метр площі даху, але не більше ніж 50 відсотків від усієї вартості.

Місто Мюнхен підтримує Програму поширення та популяризацію зелених дахів, переоснащення існуючих. Цільові об’єкти озеленення: будинки в житловому і комерційному будівництві. 

Окрім того, зелені дахи забезпечують важливий внесок для управління зливами дощових вод. Вони подібні до поверхневого накопичення чистої дощової води із поступовим їх випаровуванням, що вносить свій внесок в поліпшення клімату в населеній місцевості.

Озеленення даху вважається також енергоефективних заходом, оскільки при низьких температурах не випускає внутрішнє тепло, а при високих температурах утримує внутрішню прохолоду.

Розрізняють в залежності від використання і будівництва, екстенсивні та інтенсивні зелені покрівлі. Часто застосовується екстенсивні плоскі зелені дахи з дикими низькорослими багаторічними травами, які практично не вимагають технічного обслуговування. Інтенсивні зелені дахи мають потужну структуру з кущами або деревами. Вони доступні, але потребують капітального переобладнання через їх велику вагу.

Дощовий стік. Середній річний стік з озелененого даху значно нижче в порівнянні зі звичайним дахом. Значну перевагу перед звичайними дахами мають озеленені дахи в поведінці водного потоку під час дощу. Відтік дощової води з зеленого даху затримується. На відміну від звичайної покрівлі, з якої вода тече відразу.

Очищення дощових вод. Зелені дахи мають сильний буфер із наступним ефективним очищенням, за умови озелененого даху будівлі. Озеленений дах несе ефект, аналогічний інфільтрації свердловин, в якому брудна дощова вода через ґрунт та кореневу систему рослин очищується проходить. Залишкові речовини розкладаються і збагачують родючість ґрунту.

Випаровування дощової води. У місті в результаті сильного ущільнення будівель та «запечатання» землі в асфальт, відбувається перегрівання та зниження вологості у порівнянні з навколишнім середовищем сільської місцевості. Зелені дахи можуть збільшити випаровування і, таким чином, якість повітря може бути поліпшена.

Особливості даху:

- Зниження стоку річок в пік потоку за рахунок випаровування і затримку стоку.

- Ефективний через зелені насадження відстій дощових вод.

- Додаткове використання поверхні даху (наприклад, садівництво на даху).

- Термін експлуатації довше в порівнянні зі звичайними покрівлями (тобто побудова фізичного захисту).

- Низькі вимоги до обслуговування екстенсивного озеленення.

- Можливий перехід зі звичайного дахового покриття гаражу до екстенсивного озеленення та екологізації мікро-району.

- Можливе субсидування озеленення дахів Департаментом будівництва адміністрації міста Мюнхен.

- До 70 відсотків скорочення дощових зливів.

- Використання озеленення на дахах, що розташовані під нахилом.

Середні витрати на переобладнання зеленого даху за квадратний метр площі даху:

- Екстенсивна зелена посадка - близько 40 євро.

- Інтенсивна зелена посадка -  близько 50 євро.

Джерело: Інформація про планування і будівництво. Інфільтраційні системи в Мюнхені: «Як економити на дощових стоках» 2005  http://www.muenchen.de/

І, до речі, для інформації: в Німеччині, а саме в Баварії, створена мережа експертів з енергоефективності (тут прямий список усіх експертів з їх контактами http://www.bayernenergie.de/energieberatersuche.html?plz=&todo=search ). Так от, вони скаржаться, що впровадження енергоефективних заходів останніми роками уповільнюється, через, увага, недостаню кількість робочих працівників.

Вподобайте нашу сторінку у Фейсбук "Розумне управління спільнотами і будівлями".

Comments