Energy Star, або як бюджет поповнити на 570 млн доларів США

Експерти зазначають, що побутові прилади становлять близько 20 відсотків споживання енергії домашнього господарства (холодильники, пральні машини та ін.). Кожен прилад має два цінники: покупну ціну і експлуатаційні витрати. Залежно від пристрою, ви будете платити щомісяця з рахунку за комунальні послуги протягом наступних 10 - 20 років. Для того, щоб допомогти споживачам зрозуміти, чи це прилад з низьким енергоспоживанням, федеральний уряд США вимагає, щоб більшість приладів мали етикетку з ярликом (енергетичний гід). Такі етикетки не покажуть вам, який прилад є найефективнішим, але вони скажуть вам річне споживання енергії в кіловат-годинах (кВт/год) і експлуатаційні витрати кожного приладу, таким чином Ви можете порівняти продукти. Департамент США з енергетики та Агентство з охорони навколишнього середовища США мають власний ярлик-ідентифікатор техніки “Енергетична зірка (Energy Star) як найбільш енергоефективних продуктів. Джерело.

Враховуючи зазначений досвід США, на нашу думку, це один з переспективних додаткових джерел надходжень до державного бюджету, адже держава виступає гарантом енергоефективності приладу. По всіх каналах, людям кажуть: не забудьте звертати увагу на етикетки Energy Star. “Холодильник з лейблом Energy Star скоротить ваші витрати від $ 35 до $ 70 в рік”. 

Як видно, такий лейбл створює великий попит на відповідні товари, отже і виробники, постачальники та дилери заінтересовані в збільшенні збуту, тому державні знаки енергоефективності - маркування, що матимуть власну ціну, принесуть в бюджет додаткові надходження. Загалом, ємність ринку України енергоефективних матеріалів, приладів, обладнання та послуг складає, за різними оцінками фахівців, 57 мільярдів доларів США (джерело). Якщо 1 відсоток вартості енергоефективного товару, буде плата за отримання державної марки “Енергоефективний товар”, то дохід в державний бюджет складе 570 млн доларів США.