Кроки створення ОСББ

Для початку нагадаємо, весь будинок належить Вам і тільки Вам, а не ЖЕКу, міській адміністрації чи державі! Квартира - це ваша приватна власність, а дах, підвал, сходові клітини, інженерні мережі, загальнобудинкові лічильники та ін. - це ваша колективна власність, тільки Ви з співвласниками дбаєте за станом будинку і від Вас залежить його довговічність, привабливість для покупців квартир та орендарів. Рекомендуємо почитати посібники зі створення ОСББ
Давайте поділимо кроки створення ОСББ на формальні та неформальні.
Неформальні кроки (не прописані Законами)
1. Почніть вітатися з сусідами.
2. Вивчіть імена сусідів і почніть з ними говорити про спільні теми (та хоч погода, дерево, що ледь не впало під час  грози, про підвищення тарифів та швидко доросліючих дітей :))
3. Поступово перейдіть до тем, як ЖЕК погано справляється з обовязками, і як би хотілося ваш багатоквартирний будинок облагородити, осучаснити, змінити на краще.
4. І через три місяці (з моменту як почали вітатися) потороху починайте тему, що сусіди думають про ОСББ (не дивуйтесь, що більшість не знають що це взагалі). Нікого ні про що не переконуйте, а просто шукайте однодумців.
5. Коли назбирали мінімум трьох однодумців (співвласників будинку!!!!), включаючи Вас, створюйте ініціативну групу. Одразу скажу, дуже полегшує спілкування сучасні мобільні додатки - чати. Створіть чат усього будинку, і запрошуйте туди сусідів, одночасно створіть чат ініціативної групи. Звичайно, повідомте мешканців Вашого будинку про створення ініціативної групи (наприклад розвісьте об'яви на під'їздах про час, місце зборів і контактну особу). Це Законом не вимагається, але ви продемонструєте прозорість та щирість намірів.
6. Використайте сучасні електронні методи реєстрації та голосування.

Формальні кроки:
1. Створення ініціативної групи (мінімум три співвлісники). Якщо хтось не є співвласником, тоді потрібна довіреність нотаріально завірена від співвласника, про уповноваження когось діяти в інтересах та від імені співвласника усіх етапів створення ОСББ. Закріпіть  створення ініціативної групи Протоколом щодо створення, обрання Голови ініціативної групи, а також плану дій ініціативної групи. Рекомендуємо зробити два оригінали протоколів однакової юридичної сили. Це знадобиться на майбутнє.
2. Отримайте список співвласників будинку, як це зробити, читайте тут.
3. Повідомлення про Загальні збори співвласників та проведення Загальних зборів.
Щодо деталей та подробиць радимо перечитати усі сторінки сайту http://vlasnyk.org.ua/ .

Не забудьте поділитися інформацією з друзями та прокоментувати цю статтю у Фейсбук (https://www.facebook.com/osbb.magazine/): які випробування спіткали Вас, або які додаткові питання Ви маєте.
Підготовлено командою ГО "Гарні справи".


  
Comments