Як визначити прибудинкову територію

Щоб дізнатись про межі та статус прибудинкової території необхідно надіслати запит до ЖЕКу, який Вас обслуговує.

Одночасно такий самий запит надіслати організації, що збудувала Ваш будинок і запитати: Що входить в житловий комплекс за адресою.... . Якщо невідомо хто і коли збудував Ваш будинок, Вам допоможе адміністративний орган міста.

Як оформити право власності на землю?

Прибудинкова територія це Ваша територія згідно Земельного Кодексу України. Земля яка надана в оренду для будівництіва житлового будинку, після здачі в експлуатацію будинку, якщо цільове призначення землі не змінюється, вона переходить у власність мешканців. 

Витяг з Земельного Кодексу України: Стаття 92. Право постійного користування земельною ділянкою

1. Право постійного користування земельною ділянкою - це право володіння і користування земельною ділянкою, яка перебуває у державній або комунальній власності, без встановлення строку.

2. Права постійного користування земельною ділянкою із земель державної та комунальної власності набувають:….д) співвласники багатоквартирного будинку для обслуговування такого будинку та забезпечення задоволення житлових, соціальних і побутових потреб власників (співвласників) та наймачів (орендарів) квартир та нежитлових приміщень, розташованих у багатоквартирному будинку.

{Частину другу статті 92 доповнено пунктом "д" згідно з Законом № 417-VIII від 14.05.2015}”

Підготовлего ГО "Гарні справи"

Comments